DENGIE ALFA BEET 20kg mieszanka lucerny i niemelasowanych wysłodków buraczanych
Opis
Dengie Alfa-Beet to wyjątkowa mieszanka lucerny i niemelasowanych wysłodków buraczanych, stworzona z myślą o wsparciu kondycji ciała i mięśni koni. Produkt wyróżnia się niską zawartością cukrów (5%) i skrobi (2%), co czyni go idealnym wyborem dla koni z tendencją do nadpobudliwości, po ochwacie lub w grupie ryzyka. Dzięki wysokiej strawności i bogactwu włókna, pasza zapewnia długo uwalnianą energię, wspierając zdrowie układu pokarmowego oraz ogólną kondycję koni.
Korzyści stosowania:
- Niskocukrowa formuła (5% cukru) czyni paszę bezpieczną dla koni z problemami metabolicznymi, po ochwacie lub w grupie ryzyka.
- Wysoka zawartość włókna (32%) wspiera zdrowie układu pokarmowego i zapewnia długo uwalnianą energię.
- Lucerna i niemelasowane wysłodki buraczane dostarczają wartościowego białka i składników odżywczych, wspierając przyrost masy mięśniowej.
- Idealna na zimę – pasza wspiera utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia koni w chłodniejszych miesiącach.
- Bez efektu nadpobudliwości, co czyni ją odpowiednią dla koni wrażliwych na zboża.
- Łatwa w przygotowaniu – wystarczy namoczyć w wodzie, by uzyskać miękki i smaczny mesz.
- Polecana dla koni starszych i z problemami żucia, dzięki miękkiej konsystencji po namoczeniu.
Analiza odżywcza:
- Energia strawna: 10,5 MJ/kg
- Białko: 14%
- Olej: 3%
- Włókno: 32%
- Popiół surowy: 10%
- Cukier: 5%
- Skrobia: 2%
Skład:
lucerna, niemelasowane wysłodki buraczane.
Zalecane dawkowanie:
- Konie o masie 550 kg w średniej pracy: do 2,5 kg dziennie.
- Kuce o masie 300 kg w średniej pracy: do 1,5 kg dziennie.
Sposób przygotowania:
- Proporcja: 1 część suchej masy na 3 części wody.
- Czas przygotowania:
- Z ciepłą wodą: 15 minut.
- Z zimną wodą: 2 godziny.
- Można przygotować na noc i podać rano.
Dengie Alfa-Beet to idealne rozwiązanie dla koni wymagających wsparcia w przyroście masy mięśniowej, poprawie kondycji i zdrowia układu pokarmowego. Dzięki unikalnej formule i wysokiej strawności, produkt zapewnia długo uwalnianą energię i jest doskonałym wyborem dla koni starszych, z problemami żucia oraz wrażliwych na zboża.
